Епіцентр – Діназ: вольова перемога та перервана серія

Футбольний клуб «Епіцентр» перервав свою серію без виграшів, яка тривала чотири матчі. Сталося це в матчі 10 туру чемпіонату України VBET UA Перша, який відбувся 28 жовтня в Дунаївцях, де подоляни приймали ФК «Діназ» із Вишгорода Київської області. Але ця перемога далася важко. Адже «Епіцентр» двічі поступався в рахунку, але видав неймовірну кінцівку поєдинку та виграв 3:2.

Перед матчем обидві команди мали ряд кадрових проблем. «Епіцентр» знову не зміг задіяти бразильця  Барбосу да Сліву, який поки перебуває на лікарняному. Натомість, у протоколі на матч з’явився Олександр Жмуйда, який отримав травму в 7 турі в матчі проти «Прикарпаття». Утім, поки що цей захисник не готовий повністю, а тому і не дивно, що так і не вийшов на поле в цій грі. А ось «Діназ» не зміг задіяти одного з найдосвідченіших захисників своєї команди, капітана Сергія Ічанського. Причина – травма.

Початок матчу був чимось схожим на поєдинок третього туру в Демидові «Діназ» – «Епіцентр», який завершився з рахунком 1:3. Подоляни тоді на старті поєдинку провели стрімку атаку, а потім… пропустили. Так було і в Дунаївцях у 10 турі. Вже на 4 хвилині «Епіцентр» заробив штрафний, Сергій Стень потужно пробив під поперечину, але голкіпер гостей Вадим Солдатенко зміг відбити м’яч. І за якусь мить, на 5 хвилині, «Діназ», після розіграшу кутового, зміг провести результативну атаку, яка завершилася влучним ударом з 15 метрів Ярослава Богунова, який вийшов на цей матч із капітанською пов’язкою – 0:1.

Якщо проводити аналогію з матчем цих команд у першому колі, то… «Епіцентр» тоді пропустив на 3 хвилині, а вже на 6-ій – зрівняв. Та це вже історія. А матч 10 туру – новий аркуш у цьому літописі. 28 жовтня все було по-іншому.

Хоча «Епіцентр» відносно швидко знову міг відновити рівновагу в рахунку. На 17 хвилині – знову штрафний, знову Стень, і… вчергове Солдатенко на місці. Але ж на 32 хвилині й «Діназ» міг збільшити свою перевагу після потужного удару з метрів 30-ти Валентина Корешкова – господарів врятував Сергій Чернобай, який зміг перевести м’яч на кутовий.

Були моменти і в Микола Миронюка, який намагався своїми ударами допомогти «Епіцентру» зрівняти рахунок. Але вишгородців то Солдатенко врятував, то півзахисника кам’янчан підвела точність. А на 43 хвилині, після кутового, в штрафному майданчику «Діназа» виник певний хаос, який ледь не призвів до взяття воріт гостей. Та вишгородців вкотре врятував Солдатенко. Цього разу після удару Степана Григоращука. Утім, команди все таки пішли на перерву за рахунку 1:1. Аж поки на 45+2 хвилині, після розіграшу з кутового, Андрій Беженар з кута штрафного майданчика гостей навісив на протилежний кут воротарської, де Максим Гірний, прийнявши м’яч, пробив у дальній кут і… гол! 1:1.

У другому таймі «Епіцентру» знову довелося грати на максимумі. Адже на 53 хвилині «Діназ» вдруге повів у рахунку. Цього разу влучним ударом відзначився Станіслав Мораренко. І наче швидко могли подоляни відігратися, але ж… реалізація моментів бажала бути кращою. Зокрема на 58 хвилині, коли Пучковський підправляв м’яч після удара Стеня, але Солдатенко знову був «на висоті». Та одразу ж Григоращук намагався добити м’яч… через себе і вище воріт. Згодом постріли Андрія Беженара та Владислава Кристіна також були неточними. А далі небезпечні відповіді від гостей – удар Кіріченка зі штрафного, який Чернобай перевів на кутовий, та неточний постріл Старенького.

І ось розв’язка. На 83 хвилині Руслан Буряк, який вийшов на заміну на 68 хвилині, «зарядив» з метрів 27-ми у дальній від Солдатенко верхній кут і гол! Перший в кар’єрі на професійному рівні для форварда «Епіцентра»! Такий потрібний його команді в цій грі – 2:2.

87 хвилина… Атака «Епіцентра» правим флангом, Станіслав Кристін віддав пас на Андрій Беженара, який в один дотик перевів на Владислава Кристіна, той прострілив в район лінії воротарської, де Гірний одразу пробив і забив – 3:2! Примітно, що Максим Гірний, який до цього матчу забив чотири голи, має цікаву статистику. У попередніх матчах, коли він забивав голи, то завжди оформив дубль! Так було в 3 турі в Демидові проти «Діназа», так було і в 5 турі у Львові проти «Карпат». І тоді «Епіцентр» вигравав свої матчі. І ось, Гірний втретє відзначився дублем. І «Епіцентр» знову переміг! Звісно, це заслуга не лише Максима, а всієї команди. Але показник Гірного – доволі цікавий.

Далі ж матч 11 туру – в Демидові Київської області проти ФСК «Маріуполь».