Епіцентр – Маріуполь: коли «билися» до останнього

У четвертому турі чемпіонату України в Першій лізі кам’янець-подільський «Епіцентр» 16 вересня 2022 року зміг здобути третю перемогу в чемпіонаті України серед команд першої ліги групи «А». Водночас, вона стала першою домашньою у сезоні. Щоправда, перемога над ФСК «Маріуполь» команді Сергія Нагорняка далася не легко. Адже рахунок 0:0 зберігався до 90 хвилини, аж поки «своє слово не сказали» два футболісти, які вийшли на заміну…

Перший тайм матчу не був видовищним на небезпечні моменти. Обидві команди намагалися створити загрозу біля чужих воріт, але, по суті, їм нічого не вдавалося. Можна, мабуть, пригадати лише два епізоди, які «тягнули» на те, що рахунок може бути відкритий у першій половині матчу. Перший – в маріупольців на  10 хвилині, коли зі штрафного небезпечно пробивав Доброхотів, але сейв Сергія Чернобая врятував «Епіцентр» від голу. Другий – удар Беженара на 42 хвилині, який на кутовий перевів голкіпер гостей Павло Кравцов. В цілому, якщо говорити про перші 45 хвилин, то була справжня чоловіча боротьба, але мінімальна перевага в володінні м’ячем, все таки, мабуть була за командою з Маріуполя.

Та багато чого змінилося після перерви. Тререрський штаб «Епіцентру» одразу провів дві заміни, випустивши Барбосу замість Стеня та Глущука та Миронюка. І господарі «полетіли» вперед одразу ж, нагадавши себе ж самих у попередніх трьох турах, в яких вони грали активніше та швидше. Ось тільки завершального пасу чи удару футболістам «Епіцентру» не вистачало. А, коли, задавалося, що м’яч вже має бути у воротах «Маріуполя», він пролітав повз ворота. Гості ж відповідали атаками, не засиджувалися в захисті. Та їм також бракувало точності в завершальній стадії.

Розв’язка ж настала наприкінці матчу, яку потужніше провів саме «Епіцентр». Спочатку на 80 хвилині Андрій Беженар пробив, але не точно. Через три хвилини м’яч, після передачі Євгенія Шевченка, яку ніхто не замкнув з футболістів «Епіцентру», влучив у стійку воріт гостей. А на 85 хвилині Руслан Буряк з шести метрів, після навісу Владислава Кристіна, пробив головою над поперечиною. Ще через дві хвилини Беженар зі штрафного міг відкрити рахунок, але «Маріуполь» врятував Кривцов. Утім, на 90 хвилині голкіпер гостей був безсилим… Черговий простріл Влада Кристіна, який з’явився на полі на 57 хвилині, завершився тим, що Барбоса да Сілва вколотив м’яч у сітку суперника – 1:0. Цікаво, що вже втретє у цьому сезоні за «Епіцентр» забиває футболіст, який вийшов на заміну. В цьому ж матчі, заміни спрацювали ще краще, адже Барбосі асистував один із братів Кристінів – Владислав, який також вийшов не зі старту. Міг забити й ще один гравець «з лави» – Руслан Буряк. Вже у компенсований арбтітром час цей нападник із центру поля добіг до штрафного майданчику гостей «під опікою» Чернецького, але пробити по воротах так і не зміг – захисник «Маріуполя» завадив, вибивши м’яч з під ноги тоді, коли форвард вже перебував в метрах 10-ти від воріт Кравцова. Ну, а далі… фінальний свисток арбітра Івана Салаша, який сповістив про те, що «Епіцентр» переміг!