Сезон 2025/2026 років став історичним для ФК «Епіцентр». Команда дебютувала в Українській Прем’єр–Лізі, посівши 10–те місце. Про підсумки сезону, весняний прогрес команди, довіру до тренерського штабу та плани на майбутнє – в інтерв’ю з президентом футбольного клубу «Епіцентр» Іваном Черногом.
– Іване Андрійовичу, вітаємо з завершенням історичного сезону! У грудні ви казали, що головна мета – закріпитися в УПЛ, «не вижити, а саме закріпитися». Команда посіла 10 місце та виконала завдання. Як ви оціните цей дебют за 10–бальною шкалою?
– Насамперед хочу подякувати нашим захисникам і захисницям, завдяки яким ми маємо можливість розвивати футбол, виховувати молодь, займатися корисними та улюбленими справами. Також дякую засновникам клубу, партнерам, спонсорам, футболістам, тренерському штабу та всім працівникам клубу. Якщо говорити про оцінку сезону, то поставив би команді вісім балів із десяти. Вважаю, що це хороший результат, але ми маємо куди рухатися далі. Все залежить від футболістів, тренерського штабу та клубних функціонерів. Головне – продовжувати прогресувати.
– Взимку команда перебувала в зоні перехідних матчів, але весняну частину пройшла впевненіше, видавши, наприклад, яскраві перемоги над «Колосом», «Рухом» та «Поліссям». Завдяки чому команді вдалося зробити цей якісний ривок у другому колі?
– Можливо, певну роль відіграв і переїзд на «Арену Лівий Берег». Хочу ще раз подякувати керівництву клубу «Лівий Берег» та особисто його президенту за те, що надали нам можливість виступати на цьому стадіоні. Там ми дійсно відчували себе як удома. Якщо ж говорити серйозно, то потенціал у команди був завжди. Не в усіх матчах вдавалося його реалізувати, але багато футбольних спеціалістів відзначали, що в «Епіцентру» є свій стиль і свій почерк. Ми розуміли, що результат обов’язково прийде. Так і сталося. До речі, на «Арені Лівий Берег» ми не програли жодного домашнього матчу.
– В інтерв’ю пів року тому ви зазначали, що команді критично не вистачало швидкості прийняття рішень та швидкості роботи з м’ячем, що яскраво показав грудневий матч із «Шахтарем». Чи побачили ви прогрес у цьому компоненті навесні? Команда стала «швидшою»?
– Думаю, остаточну відповідь на це питання дасть уже новий сезон. Я знаю одне: тренерський штаб і футболісти дуже серйозно готуються до чемпіонату. Усі чудово розуміють, що для досягнення результату потрібно швидше думати, швидше працювати з м’ячем і швидше діяти на полі. Я впевнений, що такий досвідчений фахівець, як Сергій Нагорняк, зможе допомогти команді вийти на ще вищий рівень. Дуже хотілося б, щоб був результат, і ми, коли було підсумкове зібрання з командою, всі одностайно сказали про те, що 10-те місце для нас, напевно, це замало. Ми можемо краще грати і досягати кращих результатів.
– Команда пройшла серйозне випробування в УПЛ. Який поєдинок навесні став для вас особисто найбільш емоційним та «валідольним», а який – зразком гри, яку ви хочете бачити від «Епіцентру»?
– Найбільше запам’яталися перемоги над «Колосом» та «Поліссям». Це були дуже якісні матчі у виконанні нашої команди, які принесли багато позитивних емоцій.
– А які поєдинки, навпаки, залишили відчуття втрачених можливостей?
– Таких матчів також вистачало. Насамперед це ігри проти «Оболоні», «Вереса» та «Полтави», де ми могли здобувати більше очок. Саме там, на мою думку, команда недорахувалася важливих балів.
– Дебютний сезон в еліті позаду. Наскільки сильно може змінитися склад команди влітку?
– Масштабних змін не плануємо. У нас уже є сформований і зіграний колектив. Безумовно, окремі позиції потребують підсилення, але кардинальної перебудови не буде. Я переконаний, що цей склад здатний значно покращити свою гру та показати кращий результат у наступному сезоні.
– Сергій Нагорняк та його тренерський штаб пройшли з командою величезний шлях. Наскільки високий кредит довіри у керівництва до тренерів після виконання завдання на сезон?
– Довіра – стовідсоткова. Ми бачимо, як працює тренерський штаб, як готує команду, скільки сил і часу вкладає у свою роботу. Це професіонали, які повністю віддаються справі.
– А які стратегічні цілі стоять перед клубом у сезоні 2026/2027?
– Головна мета – виступити краще, ніж у сезоні 2025/2026 років. Думаю, це цілком логічне завдання для клубу, який прагне розвиватися.
– Уболівальники вже активно цікавляться новим сезоном. Запитують, чи команда повернеться до Кам’янця–Подільського, чи будуть абонементи на домашні матчі?

– Ми дуже хочемо, щоб домашні матчі ФК «Епіцентр» проводив на своєму рідному стадіоні в Кам’янці–Подільському й робимо для цього все необхідне. Тож дуже розраховуємо на підтримку вболівальників. Недарма кажуть, що вболівальники – це дванадцятий гравець. Саме на цього дванадцятого гравця ми дуже сподіваємося у домашніх матчах. Футболісти зі свого боку зроблять усе можливе, щоб кожна гра в Кам’янці–Подільському була справжнім футбольним святом. Вони віддаватимуть усі сили на полі, щоб уболівальники були задоволені грою та результатом. А ми сподіваємося, що вболівальники підтримуватимуть команду так само віддано, як робили це протягом усього минулого сезону. Сьогодні клуб активно працює над тим, щоб стадіон відповідав усім вимогам Української Прем’єр–Ліги. Уже встановлено нове освітлення, оновлюється адміністративна будівля, тривають роботи на футбольному полі та в технічних зонах. Звісно, плануємо й запровадити систему сезонних абонементів. Хотілося б, щоб наші вболівальники активно їх купували та підтримували команду на кожному домашньому матчі. У провідних футбольних клубах саме власники абонементів формують основу аудиторії на трибунах. Тому запрошую всіх на футбол. Разом підтримуватимемо «Епіцентр» і разом йтимемо до нових перемог!